Zamki do bram

Rygiel do bramy czy zamek

Co jest lepsze? Rygiel do bramy czy solidny zamek?

rygiel do bramy

Rygiel do bramy czy zamek

Solidne ogrodzenie metalowe zapewnia bezpieczeństwo i informuje, że tu jest teren prywatny. Obszary, przez które można wejść, to brama i furtka. Trzeba zabezpieczyć je przed możliwością otwarcia wtedy, gdy nie jest to pożądane. Wybrać rygiel do bramy czy też zwykły zamek do furtki? Są różne możliwości i trzeba wybrać najlepszą.

Zabezpieczenie furtki i bramy przed otwarciem

Bramą i furtkę może otworzyć nie tylko człowiek. Niektóre tego rodzaju konstrukcje mógłby otworzyć nawet silniejszy podmuch wiatru. Mocno na to narażone są bramy skrzydłowe. Ich przypadkowe otwarcie mogłoby też wyrządzić najwięcej szkód. Dlatego rygiel do bramy skrzydłowej jest niezbędny. Rzadziej się zdarza, by wiatr mógł otworzyć furtkę. Jednak i w niej rygiel się przydaje. Pozwala zamknąć furtkę od strony wewnętrznej, tak by osoba z zewnątrz nie mogła wejść. Jest to rodzaj zabezpieczenia, z którego korzysta się wygodnie, ale nie jest idealne. Potrzebne są zamki do furtek, by czuć się prawdziwie bezpiecznie. Wtedy posesja jest dobrze chroniona przed wejściem kogoś z zewnątrz.

Lepszy rygiel czy zamek w furtce?

Rygle to rodzaj najprostszych zasuw. Nie pozwalają pchnąć furtki czy otworzyć bramy, nawet jak nie są one zamknięte na klucz. Są to solidne elementy kute, które znajdują zastosowanie nie tylko w ogrodzeniu. Mogą zabezpieczać bramy, furtki i drzwi. Montowane są pionowo lub poziomo. W furtce pełnią funkcję pomocniczą. Musi być takie zamknięcie, które uniemożliwi wejście z zewnątrz, czyli np. na klucz. Zamek jest konieczny i ważne jest, jaki się wybierze. Powinien być dobrej jakości i ocynkowany. Znaczenie ma też jego rodzaj. Warto wybrać zamek hakowy, jeśli zabezpieczenie przed wejściem ma być idealne. Wybierany jest on także do bram.

Jak ma działać zabezpieczenie naszego ogrodzenia?

Gdy potrzebne jest coś, co zabezpieczy furtkę przed otwarciem, trzeba określić, jak ma działać. Oprócz użycia w ogrodzeniu czegoś takiego jak solidne tralki metalowe musi być użyte dobre zamknięcie. Rygiel do bramy lub inne elementy kute będą niezastąpione w furtkach. Dość często ma miejsce sytuacja, że najprostsze zaryglowanie jest wystarczające. To ta, kiedy furtka jest wewnątrz posesji w ogrodzeniu, które dzieli jakieś jej części. Wtedy zamykanie na klucz nie jest potrzebne.

rygiel do bramyzamek do furtkizamki do furtekelementy kutezamek hakowytralki metalowe

Powiązane wpisy

Elementy kute do ogrodzenia

Jakie elementy kute są przydatne do budowy płotu?

Zamki do furtek

Zamki do furtek mają inną budowę niż zamki do bram

Groty do ogrodzeń

Groty do ogrodzeń ozdobią każdy metalowy płot

Zamek hakowy - zastosowanie

Jakie zastosowanie ma zamek hakowy